Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszt ogrzewania domu
Jest jakaś szansa na to, żeby mniej więcej dowiedzieć się jakie będą koszty ogrzewania domu, zanim ten jeszcze powstanie?
Możemy stwierdzić "na oko", że duży dom będzie kosztował nas więcej zimą, niż mały, ale przecież na jego ogrzewanie wpływa też jakość materiałów budowlanych i inne czynniki.
Możesz oszacować koszty związane z ogrzewaniem domu już na etapie wyboru projektu.
Masz taką możliwość na przykład tu: http://www.dobredomy.pl/projekt/laura gdzie znajdziesz także specjalny kalkulator pozwalający obliczyć koszt ogrzewania rocznie po wpisaniu odpowiednich wartości.
Oczywiście musisz wtedy wiedzieć z jakich materiałów będziesz korzystać przy budowie, jakie będzie usytuowanie budynku względem stron świata itd.
Ja się zastanawiam nad sensem montowania ogrzewania podłogowego pod podłogą drewnianą w typie NelaOne. Drewno jest ciepłe samo od siebie, więc nie wiem, czy ogrzewanie podłogowe jest zwykłą fanaberią?
Ogrzewanie podłogowe grzeje cieniutko, tylko stopy ciepłe,
reszta domu nie.

Ja pewnie wolałabym ogrzewanie w styli ekologicznym, kolektorowe itp
Jeśli chodzi o alternatywne ogrzewanie, np uzyskiwane właśnie z kolektorów, to minus jest tylko 1: dosć spory koszt na instalację tych kolektorów,
za to jeśli ma się fundusze, albo skorzysta z dofinansowania (chyba jeszcze takie są), a do tego wybierze je u producenta bezpośrednio jak chociażby http://quercu.pl/ to też ten koszt jest niższy, to raz, no ale trzeba się nastawiac, że trochę czasu potrwa zanim to się zwróci.

Osobiście marzy mi się posiadanie kolektorów na domu - właśnie pod kątem przyszłościowym, eko i z myślą o dzieciach dla których dom potem zostanie.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama AdBoni. Chcesz by Twoja reklama również wyświetlała się na stronach?
Kliknij tutaj po więcej informacji.

Kontakt | Forum dyskusyjne Domkowo.net | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS